Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Düşen Akıllı Telefon Satışıyla Uğraşmaya Devam Ettiğinden Apple Çin'deki IPhone Fiyatlarını Azalttı

Apr 02, 2019

Apple just slashed iPhone prices in China as it continues to grapple with falling smartphone sales


Çin’de yayınlanan haber bülteni CX Live ve CNBC’nin Pazartesi günkü yayınlarına göre, Apple’ın Çin’deki çeşitli iPhone modellerinin fiyatlarını düşürdüğü bildirildi.

Şirket, CX Live'a göre, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 7'nin tüm modellerinde 300 ila 500 yuan (kabaca 44 ila 75 $) arasında bir fiyat düşürdü. Popüler üçüncü taraf çevrimiçi perakendeciler Tmall ve JD.com da bu yılın başlarında iPhone fiyatlarını düşürdüler; ancak bu, Apple'ın web sitesinde bunu ilk kez yaptığı zamanları işaret ediyor. Apple ayrıca Çin'deki iPad'lerde, AirPod'larda ve Mac'lerde indirimler sunuyor ve CNBC'ye göre, ülkeden etkilenen ürünleri son 14 gün içinde satın alanlara geri ödeme yapacak.

Bu yılın başlarında, Apple CEO'su Tim Cook, Çin’in 2019’daki ilk mali çeyreğine ilişkin olarak şirketin gelir rehberliğini düşürmesine neden olan bir zorunluluk olarak Çin’deki ekonomik ortama işaret etti. Apple'ın kılavuzluğundaki gelir azalması ve "yıldan yıla dünya çapındaki gelirimizin yüzde 100'ünden fazlası Greater China'da iPhone, Mac ve iPad'de" ürün gruplarında meydana geldi. Ocak ayında elde edilen kazanç raporunda, şirket iPhone gelirinin önceki yıla göre% 15 azaldığını söyledi.

Yavaşlayan satışların ortasında, şirket TV, oyun ve haberlerde yeni dijital abonelikler ilan ederek gelişen hizmetler işini büyütmek için büyük bir adım attı. Hizmetler bölümü, şirketin 2019 yılının ilk mali çeyreğinde toplam 10,9 milyar dolar gelir elde etti.

Apple, bölgedeki diğer akıllı telefon üreticilerinin artan rekabetiyle karşılaştığı için Çin'deki en popüler ürünlerini indirim yapıyor. Çin elektronik devi Huawei, 2018'in dördüncü çeyreğinde akıllı telefon pazarının lideri olarak ortaya çıktı, Counterpoint Research’e göre% 28 pazar payı ile Oppo% 20 ile ikinci, Vivo ise% 19 ile üçüncü sırayı aldı.

Apple, 2018'in dördüncü çeyreğinde Çin'deki akıllı telefon pazarının% 12'sini talep ederek dördüncü en büyük oyuncu oldu. Bu, Vivo ve Xiaomi ile birlikte pazarın% 15'i ile üçüncü sırayı bağlayan önceki yılın aynı çeyreğinden bir düşüşü temsil ediyor.

Düşen akıllı telefon satışlarıyla uğraşmaya devam ettiği için Apple, Çin'deki iPhone fiyatlarını düşürdü

Back