Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Apple önceden beklenenden daha fazla iPhone 7 el cihazı sipariş edebilir

May 20, 2016

Apple, birçok analistin öngördüğü kasvetli ve azapa rağmen, bu yılki iPhone için sağlıklı satışlara güveniyor olabilir.


Şirketin, tedarikçilerinden yıl sonuna kadar 72 ila 78 milyon yeni iPhone üretmelerini istediğini bildiren Barron's Asia, Pazartesi günkü Tayvan'ın Ekonomik Günlük Kezinden alıntı yaptığını bildirdi.


Doğruysa, bu, Wall Street analistlerinin öngördüğü 65 milyondan ve son iki yıldaki en üst düzey iPhone üretiminden kaynaklanıyor.


Geçen yılki iPhone 6S ve 6S Plus, alıcıları yükseltmeye ikna etmek için gereken seksi özellikleri sunmadığından, Apple'ı iPhone satışlarında ilk düşüşe yöneltti. Kayıp satışları yeniden yakalamak ve Samsung gibi rakiplerle rekabet etmek için, Apple'ın iPhone 7 serisini, insanları yeni bir telefon arayışına sokmak için doğru şeyler ile donatması gerekiyor.


Söylentiler, iPhone 7'nin çift hoparlör, cam kasa, telefonun yüzeyiyle aynı hizada olan bir arka kamera ve çift kamera gibi özellikler ekleyeceği uçuyor (sadece iPhone 7 Plus'ta). Bununla birlikte, KGI Securities'in Ming-Chi Kuo'su gibi bazı analistler arasındaki duyu, iPhone 7'nin telefon alıcılarını heyecanlandırmak için gerekli olması gereken özellikleri sunmayacağı yönünde. Söylentiler, doğru olsa bile, hikayenin yalnızca bir kısmını anlatabilir ve belki de Apple iPhone 7 için kılıfını analistlerin düşündüğünden daha fazla bulabilir.

Ekonomik Daily Times'a göre Foxconn, iPhone 7'nin ana tedarikçisi olmaya devam edecek, ancak rakip Pegatron üretime katkıda bulunacak.

Back