Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Apple, gelecek yılki iPhone 7S ekranını önemli ölçüde yükseltebilir

May 16, 2016

Apple, gelecek yılki iPhone 7S ekranını önemli ölçüde yükseltebilir

Apple, iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı bile duyurmadı, ancak zaten gelecek yılki akıllı telefon için büyük tasarım değişiklikleri planladığı söyleniyor.


Çin haber sitesi Nikkei'ye göre Cupertino şirketi, iPhone 7S ile 2017'de iPhone'undan OLED ekran teknolojisine geçmeyi planlıyor ve bu beklenenden bir veya iki yıl önce.


Yeni iPhone ekranıyla "organik" olmanın belirgin yararları vardır. OLED'ler daha parlaktır ve mevcut iPhone IPS LCD ekranlarından daha ince, daha hafif ve daha esnek hale getirilebilir.


Apple Watch'dan gördüğümüz gibi, OLED ekranlar daha derin siyahlar elde edebilir ve temelde pikselleri kapatarak pil ömründen tasarruf sağlayabilir.


Bu, sürekli şarj etmek isteyen duvar kucaklama ve Mophie taşıyan iPhone kullanıcıları için büyük bir artı olacaktır.

İPhone 7 için hazır değil.


Apple'ın gelecekteki bir iPhone için OLED'e geçmesi kaçınılmaz görünüyor. 9 ile5Mac'a göre, Samsung ve LG ile bu tür ekranlar için 12 milyar dolar (yaklaşık 8.53 milyar sterlin, 16.47 milyar sterlin) anlaşmaya yakın olduğu söyleniyor.


Yeni iPhone'lara yeni fikirler getirme yönünde bir zorlama var ve Apple'ın en iyi rakipleri Samsung ve Motorola dahil OLED'e geçiş yaptı veya flört etti.


Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, AMOLED ekranlarını, pilleri tükenmeden saat, tarih ve bildirimleri gösteren her zaman açık ekranlarla kendi avantajları için kullanıyor.


Gelecekteki LG G5, LCD teknolojisini kullanmasına rağmen aynı şeyi yapıyor. Apple, en büyük Android tabanlı rakipleri tarafından tanıtılan bu yeni özelliklerle eşleşmeye çalışıyor olabilir.


Tabii ki, bunların hiçbirinin şirketin bir sonraki telefonu olan iPhone 7'ye gelmesi beklenmiyor. Ancak sadece on iki ay sonra büyük bir ekran yenilemesi için olabiliriz.


Back