Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Yüksek Kopya iPhone iPhone İçin Farklı Yapılar

Jun 28, 2016

Cep telefonu tamir topluluğu hala iPhone LCD ekran montajının yükselen fiyatı konusunda üzüldüğü için (yakın özellikte herhangi bir düşüş olacağına dair bir kanıt yok), iPhone LCD'lerin özelliklerini kopyalayıp bazı örnekleri denemek kötü bir seçim olmayacak test etmek için.

 

Ayrıca, bildiğimiz kadarıyla, Apple satış sonrası hizmet için kendi tedarik zincirlerini sıkmaya çalışıyor, OEM parçaları Apple tarafından daha sıkı kontrol altına alınacak. Ayrıca, iPhone 5S piyasadan çekilmek üzere olduğundan, OEM ekranları yakında piyasada kaybolacak. Bu durum karşısında tamir atölyeleri, distribütörler ve tedarikçiler, terminal müşterilerinin taleplerini karşılayacak çözümü bulmak için birlikte çalışmalıdır. İPhone LCD kopyaları, Apple'ın resmi fiyatı kadar ödeme yapmak istemeyen müşteriler için iyi bir alternatif olacaktır.

 

Aşağıda teknoloji, ekran, fiyat, kapak mercek kalınlığı ve dijitalleştiricilerin işlevselliği dahil olmak üzere 3 ana kopya iPhone LCD'yi karşılaştırdıktan sonra elde ettiğimiz bazı sonuçlar verilmiştir.

structure.jpg


yapı

Hepimizin bildiği gibi, çoğu akıllı telefondaki sayısallaştırıcı dokunmatik ekran montajı, Cam Lens ve sayısallaştırıcı dokunmatik ekran tarafından birleştirilir. Bununla birlikte, cam ve film gibi farklı malzemelerden yapılmış sayısallaştırıcı dokunmatik ekrana bağlı olarak, bu farklı LCD ekranlar farklı özelliklere ve performansa sahiptir.


TM LCD Ekranı

OEM iPhone üreticileri LCD ekranlar yapmak için Hücre içi teknolojisini kullanırken, üçüncü taraf üreticilerin maliyet ve risk nedeniyle diğer ekonomik yöntemleri seçmesi gerekir. TM üreticisi senor kısmını bir film katmanına yerleştiren G + F yapısını benimsemiş, daha sonra film katmanını cam lens ile bütünleştirici dokunmatik ekran olacak şekilde birleştirmiştir. LCD ekran aksamının köşelerine daha fazla dikkat ediyorsanız, film kenarını bulabilir ve parçalayabilirsiniz.


LT LCD Ekran

Önceki blogda belirttiğimiz gibi, LT üreticisi sayısallaştırıcı dokunmatik ekranı oluşturmak için OGS teknolojisini kullanır. Dokunmatik algılayıcı cam mercek üzerine yerleştirilmiştir ve sayısallaştırıcının mümkün olduğu kadar iyi hareket etmesini sağlamak için kapak merceği çok ince yapılmıştır. LT LCD ekran o kadar incedir ki, kapak merceğinin altındaki noktaları ve elmas dokuları görebiliriz.


JDF LCD ekran

JDF üreticisi, LCD'ler için G + G yapısını kullanır. G + G, cam artı cam anlamına gelir. Sayısallaştırıcı dokunma sensörü, bir cam mercek üzerine yapılır, daha sonra cam, kapama merceği ile bütün bir sayısallaştırıcı dokunmatik ekran düzeneği olarak birleştirilir. Görünüşe göre, bu tür bir yapı, sayısallaştırıcı dokunmatik ekranın kalınlığını arttıracaktır, ancak ekran kırıldığında sayısallaştırıcı ekranının her zamanki gibi çalışmasını mümkün kılar. Bunun tersine, LT OGS LCD ekranı kırıldığında, tüm LCD ekran aksamı bozuluyor ve tüm parçanın değiştirilmesi dışında tamir edilemiyor. Bu arada, G + F ve G + G yapılarının her ikisi de kötü durumun önlenmesine yardımcı oluyor. G + G yapısı ayrıca ekranın daha aydınlık ve saydam olduğunu hissetmemiz için ekrana ışık girmesine yardımcı olur. Tedarik zinciri ortaklarımızdan bildiğimiz kadarıyla, Apple iPhone 7, ekranda G + G yapısını kullanabilir.


Back