Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

iPhone 7, LCD ekranlı son iPhone mu?

May 17, 2016

iPhone 7, LCD ekranlı son iPhone mu?

İPhone 7 ailesinin LCD ekran sporu yapan son kişi olduğu söyleniyor, çünkü Apple'ın en çok satan akıllı telefon hattının gelecekteki yinelemelerinde OLED ekranlarını kullanacağı iddia ediliyor.


Bir rapor, Cupertino merkezli şirketin, OLED ekranlarını sağlamak için Samsung ve LG'ye yaklaştığını iddia ediyor. Apple'ın fiyat görüşmeleri açısından seçeneklerini açık tuttuğu iddia ediliyor, bu yüzden iki şirketi bir araya getirdi.


Şu anda LG, OLED panellerinin ana sağlayıcısı olarak hizmet veriyor, ancak BGR, karşı konulmaz fiyat tekliflerini göz önünde bulundurarak Samsung'un yakında daha fazla yer alacağını söyledi (Apple'ın daha ucuz oldukları için LCD panellere yapışmış olduğuna inanılıyor.


Bununla birlikte, henüz kesin bir anlaşma yapılmayan iPhone 7, çok da kötü olmayacak bir LCD ekran almak zorunda. Clapway’e göre, artık tüm işi yapan şirketin öncü 3D Touch teknolojisi ile bir ana düğme olmayacak.


Ayrıca, Apple iPhone 7 iddiaya göre ultra ince bir yapı don edeceği de söyleniyor. Artık görünüşte 3,5 mm'lik kulaklık girişi olmayacak kadar ince olacak. Bu, Apple'ı Yıldırım teknolojisinden yararlanmaya zorlar.


Amiral gemide ayrıca bir USB Tip-C portunun yanı sıra bir parmak izi tarayıcı ve bir çift kamera da bulunması bekleniyor. Apple da RAM'i 3 GB'a çıkarabilir. Cihazla ilgili diğer heyecan verici bir şey de, ilk su geçirmez iPhone olabilir.


Apple'ın OLED'ler için LCD'leri hendek açma planlarına geri dönersek söylenti, Apple'ın esnek ekranlardan ve mikro-LED teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için Tayvan'daki "gizli bir laboratuarda" kendi ekran teknolojisini geliştirdiğini söylüyor.


Bununla ilgili henüz bir güncelleme yok ve Apple raporu henüz destekleyecek değil, ancak bununla ilgili bir paket servis varsa, Apple'ın iPhone klanına yönelik zarfı zorlama arzusu var. IPhone 7 gelecek yıl eylül ayında göz kamaştırması bekleniyor.


Back