Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Söylenti: Apple, Sonraki iPhone için AMOLED Ekranlara Geçiyor

May 19, 2016

Her ne kadar Apple'ın iPhone SE'si geçen haftanın konuşması olmasına rağmen - temelde, biraz daha kötü öne bakan kameralı iPhone 6S'nin daha küçük bir sürümü, 3D Dokunuş yok ve satın alabileceğiniz 128 GB sürüm yok - gözler Apple'ın içine koyabileceği biçime dönüyor büyük olasılıkla Apple'ın iPhone 7'si olan iPhone 6S'yi takip ediyor .


KGI Menkul Kıymetler analisti Ming-Chi Kuo'nun yeni bir notuna göre, Apple muhtemelen bir sonraki iPhone için yeni, kavisli cam bir kasa kullanacak. İPhone'da metal yüzeyler bulunur, ancak daha rahat bir tutuş sağlamaya yardımcı olan daha ince çerçeveler bulunur. Genel olarak, "tamamen yeni bir form faktörü tasarımı" olacak Kuo, 9to5Mac tarafından bildirildiği gibi yazıyor.


Daha da önemlisi, Apple’ın iPhone’ların mevcut LCD ekranlarından AMOLED ekrana geçeceği iddia ediliyor. AMOLED ekranlar çok daha fazla güç tasarrufu sağlayabilir, bu nedenle Apple, iPhone'larına biraz daha fazla pil gücü verebilir veya genel pil ömrünü koruyabilir ve daha güçlü bileşenleri bir araya getirebilir. Ek olarak, AMOLED ekranlar Apple'ın rivayetli kavisli iPhone 7 tasarımında iyi sonuç verecek şekilde LCD ekranlardan daha ince ve daha esnektir.


Bununla birlikte, bir AMOLED iPhone'un en büyük sorunu tedarik. Üreticiler yeteri kadar ekran yapabilirlerse Apple, geçerli 5.5 inç form faktörünün yerine geçen 5.8 inç bir iPhone verebilir. Olmazsa, Apple'ın AMOLED ekranlı bir iPhone varyantı yapabilmesi, ancak tüm yeni iPhone'lar için varsayılan bir seçenek yapmaması mümkündür.


"AMOLED panelinin temini yeterliyse, ilk senaryonun ortaya çıkma ihtimalinin daha yüksek olacağına inanıyoruz, bu durumda 5.8 inç AMOLED modeli 5.5 inç TFT-LCD iPhone'un yerine tamamen geçecek," dedi. yatırımcılara verilen not.


Kuo ayrıca, Apple'ın iPhone 7'ye kablosuz şarjı koyacağını da öngörüyor, ancak Apple'ın bunu yapmak için özel bir mekanizma kullanıp kullanmayacağı veya günümüzün daha yaygın kablosuz şarj formatlarından bazılarıyla (örneğin PMA, Rezence) iyi bir şekilde çalışıp çalışmayacağı belli değil ve örneğin, Qi. Apple ayrıca bir sonraki yüz tanıma sistemi ve hatta Mission Impossible benzeri iris taraması teknolojisini bir sonraki iPhone'larına kurabilir. Bunun, iPhone sahiplerine cihazlarının kilidini açmak için başka bir kullanışlı yol sunup sunmayacağını veya Apple'ın iPhone sahiplerine Touch ID'nin parmak izi taramalarından biri kadar güvenli ikinci bir seçenek sunmaya çalışıp çalışmadığını henüz bilmiyoruz.


Back