Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

İPhone 8, OLED ekrana sahip olduğunda tamir endüstrisine ne getirecek?

Aug 06, 2017

The Korean Herald'ın haberine göre Samsung, 2017 yılında 100 milyon OLED ekran tedarik etme konusunda Apple ile bir sözleşme imzaladı. LG'nin, 2017'nin başlarında üretime girecek olan OLED ekranı için bir ürün grubu eklediğini de ortaya koydu. Böylece 2017'nin başlarında veya en geç 2018'de, iPhone'un OLED ekranından yapıldığını göreceğiz.

Cep telefonu tamir endüstrisine olan etkilerine gelince, öncelikle cep telefonu tamir parçaları pazarının arzına bir göz atalım.

En popüler iPhone değiştirme ekranlarını alın; örneğin, 4 farklı tür kaynak vardır.

1. Orijinal değiştirme ekranı

Orijinal LCD ekran değişimlerinin ana kaynakları, orijinal üreticilerin yedek stokları veya orijinal montaj hatlarındaki hatalı parçalardır.

2. Yenilenmiş LCD yedek ekran

LCD ekran ve sayısallaştırıcı hala çalışıyor iken hasarlı ekranların çoğu cam sadece kırık ekranlar. Bu camları yenilemek için yepyeni cam değiştirmeleri, tekrar hayata ve pazara dönmelerini sağlayabilir.

3. Flex-monte LCD değiştirme ekranı

Orijinal LCD montaj değişikliklerinin yanı sıra, bazı orijinal yedek veya hatalı LCD ekranlar piyasaya sürülüyor. Bazı küçük üçüncü parti üreticiler, yeni cam mercekler, yapıştırıcılar, sayısallaştırıcı çerçeveler, arka ışık filmleri, LCD IC'ler vb.

4. OEM Uyumlu LCD değiştirme ekranı

OEM-şikayet değişimleri, büyük değişiklik talepleri ile bulunabilirlikteki az sayıdaki stok arasındaki dengesizlik nedeniyle ortaya çıktı. Orijinal ekranlarla karşılaştırıldığında, OEM şikayeti olanların çalışması ancak ekranın etkisi ve çalışma istikrarı konusunda hala iyileştirilmesi gerekiyor.

Piyasa talebine bakıldığında, orijinal LCD'yi kullanan orijinal, yenilenmiş ve esnek montajlı LCD ekran, pazarda en çok ihtiyaç duyulan değişimdir. Bununla birlikte, geçen Haziran ayından bu yana, orijinal LCD fiyatlarının sert bir şekilde yükselmesine neden olan ve tamir atölyelerine ve ekran değiştirme tedarikçilerine önderlik eden orijinal fabrikaların güçlü fabrika kontrolleri ve hatalı LCD'ler için güçlü kontroller nedeniyle orijinal LCD'lerin elde edilmesi gittikçe zorlaşıyor. bir ikilem içine. Bu tamir atölyelerinin taleplerini karşılamak için, parça tedarikçileri LCD fabrikalarını Çin fabrikalarından özelleştirip sipariş ettiler ve bu Çin montajlarını üçüncü taraf üreticilerin LCD ekranları yaptılar. Maliyet rekabetine bağlı olarak, tamirhaneler başka seçeneğe sahip değil, bunun yerine Çin yapımı LCD ekran değiştirmelerini satın alıyorlar.

Uzun vadede, orijinal LCD ekranın fiyatı, tedarik sıkıntısı nedeniyle çok fazla düşmeyecek.

Öte yandan, şu anda piyasada çok sayıda ucuz kopya kalitesi göründüğü için piyasayı ciddi şekilde bozuyor.


Öyleyse Apple iPhone'larda OLED ekranını kullanmaya başladığında dükkanları tamir etmek gerçekten ne getirecek?

OLED teknolojileri, LG ve Samsung tarafından temel olarak tekelleştirilirken, LCD üretim teknolojisi Çin'de oldukça olgunlaştı (hem yüksek, orta ve düşük seviyede). Maalesef, Çinli LCD ekran üreticileri şu anda küçük ve OLED ekran değiştirmelerini toplu ve yüksek standartlarda üretmek için teknik güce sahip değiller. iPhone ürününün standartlarını karşılayın). Ayrıca, iPhone LCD ekran düzeneğinin 3D dokunma işlevi, üretimin teknik zorluğunu arttırıyor. Çin'in OLED ekran değiştirmelerinin kısa sürede pazarın taleplerini karşılayamayacağını itiraf etmeliyiz.

Üçüncü taraf tamir atölyelerine gelince, müşterilerin sadece cam kırılmış LCD ekranlarından gelen yenilenmiş LCD ekran ana ekran kaynağı olacak ve bugün üçüncü parti tamir atölyeleri için en kötü gün değil.


Tamirhanenin pahalı OLED'i kabul etmesi zordur.

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Olumlu fikrinizi bekliyoruz.


Back