Banner
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Apple, 2020'de Çentiği Öldürecek Mi? Gelecek Yılın Telefonları OLED Ekranları Çevresinde Yeniden Tasarlanabilir

Mar 21, 2019

Apple OLED


Apple'ın iPhone'ları gelecek yıl yeniden tasarlanacak, bugünün endüstri kaynaklarına göz atacaklar ve ayrıca Cupertino'dan gelen ekibin 2020'de OLED'lere tam geçiş için LCD ekranları hendek edeceğini iddia ediyorlar.


Ekran köşegenlerinin 5,8 inç, 6,06 inç ve 6,4 inç kalması bekleniyor, ancak esnek OLED'ler yeni bir dış görünüme dokunacak. Değişikliklerin kaputun altında olması beklenen bu yılın aksine,   iPhone XR halefinin hala bir LCD ekran taşıması bekleniyor ve tek gerçek tasarım değişikliği yeni kamera yapılandırmalarından kaynaklanıyor olabilir.

Yeniden tasarlanan bir iPhone 2020 ile ilgili ipucu, Apple'ın çentiği daha sonra tamamen çentiklendirebileceği konusundaki söylentiyle dalgalanıyor, bu da diğer üreticilerin tasarımları üst çerçeve çıkıntısı ile takip etmeye başladığını düşünerek oldukça ironik olacaktı.

Apple’ın OLED ekran tedarikçilerini gelecek yıla kadar çeşitlendireceği ve bu tür panelleri 2020 iPhone’un her birinde kullanmayı planlarken, yukarıda belirtilen ekran köşegenlerinin üç şirkete de ilgi gösterdiğine dair kanıt sağladı.

Elbette ilk sırada Samsung var, ancak LG Display ve BOE'li Çinli gelecek yılki iPhone'lar için de paneller yapacak. Görünüşe göre mevcut iPhone XR panelini sağlayan JDI ve LG'nin zincirine . İçerdekiler, gelecek yıl daha pahalı olan 5.8 "ve 6.4" iPhone'ların panele entegre dokunma işlevine sahip olacağını, 6.1 "modelinin ise daha ucuz ve daha kolay üretilmesi daha kolay olan ekstra bir dokunmatik katmana sahip bir OLED içereceğini iddia ediyor kütle miktarlarında kaynak.

Apple, bazı parçalar için gereken hassasiyet nedeniyle iPhone X için Face ID modüllerini üretmekte ilk kez zorluk çekiyordu , ama şimdi bunların hepsi geride kaldı ve tedarikçilerinin kiti daha da küçültmeyi başardığı bile bildirildi.

Buna ek olarak, Apple çentiksiz olarak gidebileceği birkaç yolla patentini aldı. Biri ekranın içinde delikler içerir, diğeri ise altında sensörün yayıcılarının piksellerin arasından geçmesine izin verecek bir matris içerir. Eğer Finisar ve diğer TrueDepth kamera sensörü tedarikçileri tüm kurulumu daha da küçük hale getirmeyi başarsa, Apple'ın neden "tüm ekran" çabalarının mevcut durumu çakıştığında ekran-vücut oranını daha da iyileştirmeye karar verdiğini açıklardı. minimalist tasarım mirası ile oldukça açık.

Gelecek yıl, çentik şasinin dışına daralabilir ve 2020 iPhone'u en üst düzey "tüm ekran" biyometri makinesi yapan ekrana parmak izi eklenmiş bir tarayıcı bile görebiliriz. Wall Street Journal, iPhone XR için LCD'den OLED'e geçiş için gelince, Japan Display'in büyük bir müşteri olarak Apple'ı kaybedeceği durumlar için bir acil durum planı hazırladığını bildirdi. Apple, LCD ekranları sipariş etmeyi bıraktığında fırtınayı daha iyi havalandırmayı ümit ederek, üretimindeki bir miktar hisseyi arttırmak için yeni yatırımcıları bile sıraladı.

Hatırlarsanız, LCD iPhone XR gerçekten OLED modellerinden çok daha sonra geldi. Bu gecikmenin ardındaki suçlu, "Sıvı Retina" gösterimi için verim sorunuydu, ancak analistler kesin muhakemede farklılaştı. İlk başta, suçlu, çentik etrafındaki LCD ekrandan hafif kanama olarak tespit edildi, ancak sonraki rapordaki tedarik zinciri kaynakları başka bir darboğaz olduğunu söyledi.

Apple'ın Phil Schiller'in dediği gibi sahte 3D Dokunuş, XR'nin açılış konuşması sırasında gerçek olan gibi çalıştığını söyledi, ancak asıl şey görünüşte daha pahalı OLED iPhone'lara sorunsuz bir şekilde dahil edilmiş olsa da, aynı zamanda bir toplu iş yaratmada da problemli olduğunu kanıtladı. Bu noktada, kimsenin XR'nin gecikmesinin arkasındaki gerçek nedenlerin ne olduğunu tahmin ediyor, ancak esnek bir OLED üzerine herhangi bir çentik veya piercing uygulamak açıkça daha kolay ve XR'nin gelecek yıl da taşıyabileceği tam da bu.


Apple 2020'de çentiği öldürür mü? Gelecek yılki iPhone'ların tümü OLED ekranları etrafında yeniden tasarlanabilir


Back