Banner
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Görmelerini İstediğiniz Matematik: IPhone Taşıyıcı Ticareti Her Zaman Kötü Bir Fikirdir

Oct 10, 2016

Akıllı telefon takas programları, kablosuz operatörler için büyük önem taşır. Bu programlar sayesinde, müşterilere eski modellerinde işlem yaptıklarında bir sonraki akıllı telefon satın alımlarında görünüşte cömert bir indirim sunulmaktadır. Daha sonra eski telefonlar cilalanır ve yeniden kullanılmış cihazlar olarak kullanılmış telefonlar satın alarak tasarruf etmek isteyen diğer müşterilere karla yeniden satılır.

Bu programlar gerçekten eski ahizenizi teslim alan şirketler için akıllıca bir iş olsa da, tüketiciler için her zaman kötü bir fikirdir ve size nedenini göstereceğiz.

AT&T Next gibi programlar, Verizon'un yükseltme planı ve geri kalanı abonelere hızlı ve kolay bir şekilde yeni bir akıllı telefon modeline yükseltme yapmak için güzel bir yol sunuyor.

Hepsi çok basit görünüyor. Sadece aynı aylık ücreti ödemeye devam edin ve her yıl piyasaya sürüldüğünde yeni bir telefon alabilirsiniz. Bir iPhone 6s ister misiniz, ancak geçen yıl bir iPhone 6 mı aldınız? Hiç sorun değil, sadece 6'nızda işlem yapın ve 6'lı bir kapıdan çıkın.

İşte size bir şey: Asla - asla, asla - başka bir yerde olacağınız gibi eski telefonunuzdan kablosuz taşıyıcınızdan bu kadar değer almayacaksınız.

Şirketler bu programları başlattılar, çünkü müthiş bir şekilde onlardan faydalanabiliyorlar. Burada müşterilere hiçbir iyilik yapmıyorlar. Rahatlığınız tek endişenizse ve paranızın karşılığını en iyi şekilde almayı umursamıyorsanız, o zaman elbette, eski telefonunuzu operatörünüzle ticaret yapın. Ancak eski akıllı telefonunuz için mümkün olduğunca çok para kazanmak isterseniz, gitmeniz gereken daha iyi yollar var.

Bu arada, bu programlar eski telefonunuzu özel olarak satmaktan her zaman daha da uygun değildir.

Kendiniz için bir taşıyıcı takas programı yaşamak için, karımın AT&T hesabımdaki hattını iPhone 6'lara yükseltirken eski bir iPhone 6'da işlem yaptım. Yeterince basit görünüyor; sadece yeni telefonunuzu satın alın ve size eski postalarınızı postalamak için verdikleri ön ödemeli nakliye etiketini kullanın.

Bil bakalım ne oldu: AT&T gönderdiğim eski iPhone 6’yı hiç almadı ve şirket bunun için para almaya çalıştı. Aslında, telefonumun faturasından tahsil edildim. Nihayetinde ücretin tersine çevrilebildim ama yaklaşık üç ay boyunca neredeyse bir düzine stresli telefon görüşmesi yapıldı ve nihayet meselenin halledilmesi gerekiyordu.

Çok kötüydü ve hiç de uygun değildi. Neyse ki, benim deneyimim dışlanmış oldu. Ancak gerçek şu ki - takas işlemim baştan sona sorunsuz bir şekilde geçmiş olsa bile, telefonumu özel olarak satmak yerine, hatta üçüncü tarafların geri alımını kullanmak yerine AT & T'ye göndererek önemli miktarda para kaybettim. hizmet.

Flipsy, akıllı telefon sahiplerinin kullanılmış el cihazlarını satmalarına yardımcı olan bir web sitesidir. Şirket, kullanılmış telefonları satın alan birçok ortak sitesiyle birlikte çalışmakta ve tüketicilerin basit bir arama mekanizması kullanarak dükkanları karşılaştırmalarını sağlamaktadır.

Verizon ağına kilitlenmiş olan Space Gray'de kullanılan 16 GB'lık bir iPhone 6 için ne kadar para kazanabileceğini görmek için siteye gittim. Flipsy'e göre, telefonun mükemmel durumda olması için en iyi teklif 320 $ 'dır. Özel piyasada eBay veya Craigslist gibi bir site aracılığıyla satılırsa, Flipsy, telefonun ücret ve nakliyeden önce ortalama 416 dolar, ya da bu maliyetler hesaba katıldıktan sonra yaklaşık 354 dolar olacağını söylüyor.

Şimdi, aynı telefonu bir taşıyıcıyla takas etmeyi denersem ne olur? Flipsy'den gelen verilere göre, taşıyıcılar bu model için ortalama sadece 238 $ ödeyecek ve ben de nakit yerine mağaza kredisi olarak alacağım. Şirket tarafından dağıtılan Verizon 251 dolar, AT&T 215 dolar, Sprint sadece 200 dolar ve T-Mobile bana T-Mobile mağazasında satın aldığım yeni bir telefon için 286 dolar verecek.

İşte bir 16GB Verizon iPhone 6 Plus kullanan başka bir örnek:

Mağaza içi değişimler

Verizon: 270 $ kredi

AT&T: 250 dolar kredi

Sprint: 225 $ kredi

T-Mobile: 286 dolar kredi

Taşıyıcı Ortalama: 258 $

Özel Alıcılar (Flipsy.com aracılığıyla)

Özel Pazar: 455 Dolar

Özel Pazar, Düzeltilmiş: 387 $ (ortalama taşıyıcı teklifinden% 40 daha fazla)

Geri Alım Şirketleri (Flipsy.com ile)

Geri Alım Kredisi: 327 $ (ortalama taşıyıcı teklifinden yüzde 24 daha fazla)

Geri Ödeme Nakit: 350 $ (ortalama taşıyıcı teklifinden yüzde 30 daha yüksek)

Başka bir deyişle, bir taşıyıcı takas programı kullanmanın rahatlığını tercih etmek yerine akıllı olmayı seçerek, eski iPhone 6 Plus için özel olarak satarak 162 $ daha fazla kazanabilirsiniz. Flipsy'nin verilerine göre, tüketiciler eski telefonlarını bir taşıyıcı mağazasından özel olarak satarak ortalama% 53 daha fazla para kazanacak ve üçüncü taraf geri alım şirketleri ortalama% 41 daha fazla para ödeyecek.

Flipsy bir e-posta ile “Müşteriler, taşıyıcı ticaret teklifi tekliflerine sızmadan önce araştırmalarını yapmalıdır” dedi. “Özel pazar en yüksek ödemeleri ve aynı zamanda en az kolaylığı sunuyor. Geri alım şirketleri en yüksek kolaylığı ve daha yüksek mağaza kredisi ve nakit ödemeleri sunar. ”

Unutmayın ki, Apple'ın kendi takas programı, eşleşen özel piyasa değerlerine en yakın olan ve bazen üçüncü taraf geri alım şirketlerinin sunduğu nakit miktarını bile karşılamaktadır. Ancak bu paranın mağaza kredisi olarak toplanması gerekir, bu nedenle Apple'dan yeni bir telefon almayı planlıyorsanız, yalnızca iyi bir seçenek olabilir.

Sonuç olarak, durumunuz ne olursa olsun, telefonunuzu satmak her zaman bir taşıyıcı takas programı kullanmaktan daha iyidir.

Yeni bir operatöre geçiyorsanız ve krediyi yeni satın alma işleminize yönlendirmek için telefonla takas etmek istiyorsanız, yapmayın. Telefonu özel olarak veya bir geri alım servisine satabilirsiniz. AT&T Next gibi bir planınız varsa, telefonu her zaman yeni modele çevirmek yerine doğrudan satın alma seçeneğiniz vardır. Bu seçeneği alın ve sonra telefonu kendi başınıza satabilirsiniz - her zaman öne çıkacaksınız.


Bu aticle alıntı:

http://bgr.com/2016/01/21/iphone-trade-in-deals-vs-private-sale/


Back