Banner
Ana sayfa > Haberler > İçerik

R2 Sertifikasyonu Nedir?

Oct 08, 2016

1. R2's: 2013 sertifikası nedir?

R2: 2013 sertifikası (bazen sorumlu geri dönüşüm sertifikası olarak da adlandırılır), R2 Teknik Danışma Komitesi (TAC) tarafından denetlenen R2 standardına dayalı bir şirket sertifikasıdır. Standart, Elektronik Geri Dönüşümcülerine Akredite Sertifika Programlarında Kullanım Uygulamaları "Sorumlu Geri Dönüşüm (" R2 ") olarak tanımlanmaktadır. Standart, sertifikalı şirketlerin kullanılmış ve kullanım ömrünün sona eren elektronik ekipmanlarını, yeniden kullanım, malzeme ve enerji geri kazanımı ve / veya elden çıkarma gibi stratejilere dayalı bileşenleri ve malzemeleri yönetme politikasına sahip olmalarını gerektirir.2. R2Certification'e kimin ihtiyacı var?

Bu sertifika, elektronik geri dönüşümcüler için hazırlanmıştır. R2 sertifikalı olmak isteyen şirketler, operasyonlarının R2 standardına uygun olmasını sağlamalı ve R2'ye sertifika veren sertifikalandırma kuruluşlarından birine başvurmalıdır. Onaylayan kuruluş bir denetim yapar; Denetimin başarıyla tamamlanmasının ardından şirket sertifika veren kuruluştan bir sertifika alacaktır.

R2 Standardı tesise özgüdür (R2: 2013 Giriş - Uygulanabilirlik). SERI, ikametgah adresleri ve / veya bireysel şahıslar için lisans talepleri aldı. R2 Sertifikasının R2 işaretinin iyi niyetiyle tutarlı bir şekilde anlaşılması ve bütünlüğünün korunması için SERI bir lisans sözleşmesi yapmayacak ve bu sayede bireylerin veya kuruluşların ikametgah adresleri R2 Sertifikalı olacaktır. Asgari olarak, ticari bir adreste uygun işletme lisanslarına sahip bir ticari kuruluş kurulmalıdır.


3. R2 Sertifikası neden önemlidir?

Sustainable Electronics Recycling International (SERI) tarafından geliştirilen R2: 2013 Standardı, elektroniklerin dünya çapında geri dönüşümü için sorumlu geri dönüşüm (“R2”) uygulamaları oluşturmaktadır. R2, bu Standardı onaylı bir üçüncü taraf sertifikalandırma kuruluşu aracılığıyla onaylayarak, müşterilerin bilinçli kararlar almasına yardımcı olur ve kullanılmış ve kullanım ömrü sonu elektronik ekipmanlarının, çalışanların sağlığını ve güvenliğini koruyan, çevreye duyarlı bir şekilde yönetildiğine dair güvenlerini artırır. halk ve tüm medya cihazlarındaki tüm veriler yok edilinceye kadar güvende.

Sertifika, en iyi uygulamaları geliştirir ve kullanılmış elektroniği yönetme işinde bulunan şirketlerin çevre, işçi sağlığı ve güvenlik uygulamalarını değerlendirmek için tek bir yöntem sunar. EPA, R2'yi yeniden kullanımı ve geri dönüşümü en üst düzeye çıkaran, insan sağlığına veya çevreye maruz kalmayı en aza indiren, malzemelerin alt taraftaki işleyiciler tarafından güvenli yönetimini sağlayan ve kullanılmış elektronikler üzerindeki tüm verilerin imha edilmesini gerektiren güçlü çevre standartlarına dayanan bir sertifikasyon programı olarak kabul etmektedir.


4. Ne hakkında R2 sertifikası hakkında?

a.Data güvenliği - Tüm R2 Sertifikalı Geri Dönüşümcüler, bağımsız taraflarca periyodik olarak gözden geçirilmeye ve onaylanmaya tabi işlemler yoluyla müşteriye ve donanıma özgü güvenlik programlarını kullanarak tüm sabit disklerdeki ve veri depolama aygıtlarındaki verilerin temizlenmesi, temizlenmesi veya imha edilmesi gerekir.

Kurtarıldı, Yeniden Kullanıldı, Geri Dönüştürüldü - Yeniden kullanmanın hem çevresel hem de sosyal sonuçlarına dikkat eden R2 uygulayıcıları, gözaltı zincirinde “yeniden kullanma, kurtarma, elden çıkarma” felsefesine bağlı kalmaktadırlar. Temel işlev operasyonel standartlarını karşılarsa ve daha sonra yeniden kullanıma uygun görülürse, ekipman ihraç edilir. Aksi takdirde geri dönüştürülecek ve yalnızca R2 ihracat geri dönüşüm hükümleri yerine getirildiğinde BT varlıkları ihraç edilecektir. Müşteri kral olduğu için geri kazanım veya yeniden kullanım tercih edilmediğinde, varlıklar otomatik olarak R2 standardı geri dönüşüm kutusu için ayrılır.

Güvenli Çevre Uygulamaları - R2 Elektronik Geri Dönüşümcüler, odaklama materyallerinin (veya çevresel açıdan endişe uyandıran materyallerin) tüm yönlerinden ve aralarındaki tüm adımlardan sorumlu ve sorumludur. Yerel düzenlemelere ve uluslararası anlaşmalara uygun kalırken, süreçteki tüm adımlar işçi ve çevre refahını sağlayacak şekilde güvenli ve sorumlu bir şekilde gerçekleştirilir.

d.Proper E-Atık Bertarafı - R2 sertifikalı Elektronik Geri Dönüşümcüler, gerekli tüm devlet ve federal düzenlenmiş izinleri, lisansları ve sigortayı bulundurmanın yanı sıra, yalnızca lisanslı ve izin verilen tesislere malzeme gönderirken katı nakliye ve malzeme izleme sistemlerini kullanmaları gerekir . Hiçbir şey şansa bırakılmaz.


5. R2'ye sertifika verilmesinden ne gibi faydalar elde edebilirim?

Sertifikalı geri dönüşümcilerin büyük çoğunluğu sertifikasyonun işlerini arttırdığını bildirdi. 2012 yılında Gracestone, Inc. ve Arcadian Solutions (küresel Sonu Elektronik Endüstri yönetimi konusunda derinlemesine uzmanlığa sahip küçük danışmanlıklar) tarafından yürütülen bağımsız araştırmalar şunları buldu:

a.9 sertifikalı geri dönüşümcünün% 59'u sorumlu geri dönüşüm talebinin arttığını bildirdi.

b.70 sertifikalı geri dönüşümcünün% 70'i, sertifikasyonun işlerini arttırdığını bildirdi.

% c.31,% 11'den fazla artış bildirmiştir.

% d.25,% 6-10 artış bildirdi

e.14% 5’e kadar bir artış bildirmiştir

f.36% daha iyi EH&S uygulamaları nedeniyle sigorta primlerinin azaldığını bildirdi


Back